Tretia svetová vojna a koniec sveta: Ľudstvo má pred sebou už len 31 rokov!

11. June 2019 0 By Redakcia

Rok 2050 má byť koncom civilizácie, ako ju poznáme dnes. Máme pred sebou už len 31 rokov. Vypočítali to austrálski vedci, podľa ktorých budeme svedkami tretej svetovej vojny, ako aj konca sveta.

Rok 2018 bol štvrtým najteplejším rokom v histórii. V minulom roku stúpla teplota zeme o vyše jeden stupeň Celzia v porovnaní s priemernou teplotou z konca 19. storočia.

Teplota stúpne

Vedci prognózujú, že teplota sa môže naďalej zvýšiť až o tri stupne. „Asi jedna tretina pôdy sa stane púšťou. Ekosystémy budú postupne zanikať: koralové útesy, džungle, pralesy, arktické ľadové čiapky. Za nimi, samozrejme, bude upadať aj poľnohospodárstvo,“ píšu novinári z National Geographic. Podľa vedcov sa budú tiež veľmi rýchlo topiť ľadovce. To však môže mať katastrofálne následky.

Dôsledkom klimatických zmien môžu byť masové migrácie ľudí, zmeny hraníc a výbuchy medzinárodných konfliktov. Vedci z austrálskeho vedeckého centra Breakthrough National Centre for Climate Restoration informovali, že ak vlády štátov na celom svete budú ignorovať varovania a rady vedcov, tak teplota sa do roku 2050 zvýši nie o dva, ale až o tri stupne Celzia…

Pokračovanie článku >

>> Čítať ďalej <<