8 príznakov toho, že vášmu telu mäso nerobí dobre.

8 príznakov toho, že vášmu telu mäso nerobí dobre.

13. August 2019 0 By Redakcia

foto: info.sk

Aj napriek tomu, že je mäso plné živín, ktoré naše telo potrebuje, mnohokrát si ho doprajeme priveľa a spolu so zdravými látkami prijímame aj množstvo pridaných tukov a zložiek, ktoré sa ťažko trávia. Priveľa mäsa môže viesť k vážnym následkom, ako je zvýšené riziko cukrovky srdcových chorôb a dokonca rakoviny.

Tu je osem príznakov, ktoré môžu naznačovať, že váš tráviaci systém nespracováva dobre mäso a je načase zvážiť zmenu jedálnička.

Zápcha

Niektoré druhy mäsa môžu mať pomerne vysoké množstvo tuku. Telu trvá dlhšie, kým ich strávi, preto môžu spôsobovať ťažkosti. Zápcha môže byť výsledkom vysokého príjmu železa, ktoré sa bežne vyskytuje v červenom mäse (hovädzie, bravčové alebo jahňacie). Zároveň vám môže chýbať vláknina, ktorá je nevyhnutná pre pravidelné pohyby čriev.

Neustály pocit hladu

Ak pociťujete hlad aj po tom, ako ste sa najedli, môže to znamenať, že ste v strave prijali iba priveľa proteínov. Pri nedostatku sacharidov sa zníži cukor v krvi, následkom čoho neprodukujete dostatok serotonínu, ktorý reguluje náladu aj pocit hladu. Nezabudnite si preto dopriať aj nejaké sacharidy, ktoré vám dodajú energiu.

Telesný pach a zápach z úst

Ak mäso nie je dobre trávené, prejaví sa to aj na zápachu z žalúdka, ktorý je cítiť z dychu aj pokožky. Pri týchto problémoch skúste užívať tráviace enzýmy, ktoré vám pomôžu pri rozkladaní mäsa, aby sa nehromadilo vo vašom čreve.

Pokračovanie článku (nižšie) >

> Čítať ďalej <